“ÇEYREK ASIRLIK KÜLTÜREL ETKİNLİK”

GÖZYAŞI GECELERİ

Hayatın içinden ve tarihin derinliklerinden alınan gerçekleri tiyatral gösteriye dönüştürüp Mevlana’nın aşk süzgecinden geçirerek insanlığa mutlu olabilecekleri tek yolun sevgiden geçtiğini anlatır.Hangi dinden, hangi ırktan, hangi mezhepten ve hangi cemaatten olursa olsun kimseyi incitmeden onları evlerine mutlu bir şekilde göndermenin gayretini gaye edinmiş bir kültürel etkinliktir.

30 yılda 55 ayrı programla bir buçuk milyon Km. yol kat ettik. Türkiye’de 66 il, 152 ilçesinde, 6 Avrupa ülkesinde 69 şehirde 3159 kez sahne aldık. İki milyondan fazla izleyiciye ulaşan Gözyaşı Geceleri, gittiği her yerde(çoğunda gişe yapmasına rağmen)salonları doldurmaya devam ediyor.

Bugüne kadar bir sinema filmine de(BENDEYAR) imza atan Gözyaşı, toplumun iç barışı, hayatı daha nicelikli ve nitelikli yaşamasının şifrelerini farklı gösterileri ile etkileyici kılarak kültürel yapısını yükseltmeye çalışmak için 30 yaşına girmiş bulunmaktadır.

GÖZYAŞI GECELERİ sahnelerde ilk kez kendine has üslubuyla yeni bir ekol oluşturmuştur.

Haşim Akten’in etkileyici sunumu ve loş bir ortamda ışık, müzik ve efektleriyle kalbleri titreten, izleyenlerin hayatlarında şok değişimlere vesile olan Gözyaşı Geceleri, özlemle beklenen bir kültürel etkinlik olmaya devam ediyor.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın faaliyetlerine heyecan katan, sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu kuruluşlarımızın halka sunacakları görsel bir şölen olan ve sahasında tek olan Gözyaşı Geceleri halkımızın gönlünde olmaktan mutludur.

Konya’da Mevlânâ’nın yanı başında büyüyen bir filiz olan Gözyaşı Geceleri; hizmetlerini İSTANBUL'da yürüterek çınar olma yolundadır.


15 TEMMUZ Gözyaşı Geceleri için de bir dönüm noktası olmuştur. 30 yıldır maneviyatımız için çırpınan Gözyaşı Geceleri 15 Temmuz ile şahlanan milli ruhun daim olması için çalışmaya başladı, Vatan olmazsa maneviyatımızı da yaşayamayacağımız düsturu ile hazırladığı SON KALE TÜRKİYE programını hazırladı ve sahnelemeye başladı.

“İnsan, müzik, görüntü, ışık dörtlüsünün efektlerle birleştiği tiyatral bir gösteridir. Mevlana’nın hayata bakışını insanlığa aktarmak için idealize olmuş Haşim AKTEN ve ekibinin sunduğu program, sema gösterileri ile süslenen görsel bir şölendir”

Ana Sayfa  Hakkımızda Programlar Multimedya Organize Ürünlerimiz İletişim

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

E-Posta Adresi: gozyasi@gozyasi.com.tr

İletişim Telefonları:

0212 671 98 28

0049 157 3350 7050

ADRES

İKİTELLİ

Giyim San. Sitesi 2.Ada

A Blok Kat:2 No:201 34306 / Başakşehir

İSTANBUL

Copyright © 2017 Gözyaşı Sanat A.Ş. Tüm hakları saklıdır.